"יש לה אלגנטיות של קיפוד: מבחוץ היא מלאה קוצים, חומה בצורה ממש, אבל יש לי הרגשה שבפנים היא רכה כמו הקיפודים, שהם יצורים קטנים, אדישים למראית עין, חיים בבדידות עיקשת ובעלי עדינות עצומה."
אלגנטיות של קיפוד / מוריאל ברברי.

׳לורד העקעק׳ הוא ראשון בסדרת קסמי העקעקים ולמרות שאני וסדרות לא נוטות להתאהב, מדובר בספר כיפי שמצליח בקלות לספק את חווית הגם וגם ואפילו גם.
הוא משלב אווירה תקופתית עמוסה בלורדים, רוזנים
ושאר בני עצולה - שהם שילוב משעשע של אצולה ועצלנים (ואולי משעשע הוא מושג יחסי), מוסיף תעלומה על-טבעית מתגלגלת ומערבב טוב, טוב, עם קמצוץ ציניות איכותית וקצת א-ה-ב-ההה בסגנון גברי ובוטה כאחד.
מן ארוע רב משתתפים והרפתקאות, שקשה לעתים להחליט אילו חלקים בו אהבתי יותר (בינינו, היו אלה הציניות והאהבה).

פונקתי בו, אבל יודעי דבר יודעים שזו לא סיבה טובה, או סתם מתקבלת על הדעת, לאהוב ספר (וכבר היו מעולם ארועים נעימים פחות, בתחום זה).

לשמחתי, כבר בתחילת הדרך, התברר ש׳לורד העקעק׳, הוא מסוג הספרים  שכיף לקרוא (רק החיים מפריעים לפעמים).

זה התחיל חשדני בינינו

כשקיבלתי אותו לידי, תהיתי ביני לביני אם נצליח להתקיים יחד בנעימים. ספרים משולבי כוחות-על, הסברים על אנרגיה ומאבקי כישוף, מעולם לא היו כוס התה הרותחת שלי.
אבל אל תתנו לו להטעות, כי ׳לורד העקעק׳ הוא הרבה יותר מזה. הוא אינטליגנטי, אלגנטי ויצירתי, משעשע עד מצחיק וגם בוטה לעתים. אם לא אהבתם את האגף העל-טבעי (או אם אהבתם ממש), זה לא עקרוני. בכל מקרה, לא מדובר במשקל הכובד של הטקסט הזה ויש לו עוד הרבה להציע. ככל, הסיפור לעתים קצת ׳ליד׳ כמו הקדמה למשהו גדול שכבר מחכה לקרות (וכולנו תקווה שימשיך ויתפתח בספרים הבאים).

ציניות אמרנו?

כשמגיעים לבחון דו-שיח, חייבים להזכיר את הסופר ובמקרה זה, קיי ג׳יי צ׳ארלס.  כי דו-שיח איכותי, שנון וציני כמו זה שכאן, מחייב הרמת כובע מטאפורית לכל הפחות ומבחינתי, עליו יקום (או יפול), טקסט משובח.
הציניות שמתחילה כאן, נבנית, מתפתחת ומגיעה באיכות מצוינת ובמידה (כי דברים טובים באים במנות מדויקות).
היא מקלילה את האווירה בנקודות המתבקשות ומייצרת רוח נעימה שסוחפת אל הפרק הבא.

אלוהי המתרגמים(?) שלום!

התקשרתי כדי להמליץ על תרגום. 
כי עבודת התרגום לעברית של ׳לורד העקעק׳ הייתה בעיני חוויה בפני עצמה. ממש כמו הספר המדובר, היא מדויקת ואיכותית ואין חוויה טובה מלקרוא תרגום שמחובר לטקסט ומשתלב פלאות באווירה.
שאפו לכל הנוגעים בדבר.

 ׳לורד העקעק׳, הוא ראשון בסדרה והוא משאיר אותנו בציפייה נעימה ושקטה, למה שעוד יבוא.
בינתיים, נשארנו עם חיוך מתוק וקוראת אחת, שלא כהרגלה, נלהבת במיוחד (כי מי לא יתרגש מ- All In One?).

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה